مهارت سخنرانی

مهارت سخنرانی

نه مهارت ضروری برای هر سخنران حرفه ای

۱- اولین مهارت برای یک سخنران حرفه ای این است که سخنران باید نسبت به یک موضوع متخصص و مشتاق باشد

پیشنهاد می کنم این مورد را بسیار جدی بگیرید و لیستی از موضوعاتی که به آن علاقه دارید انتخاب کنید و با اشتیاق زیاد یک موضوع را انتخاب کنید و به طور مداوم و مستمر دانش خود را در مورد آن موضوع گسترش دهید مثلا بیش از ده کتاب تخصصی در آن زمینه مطالعه کنید.

مردم می خواهند برای گوش دادن به متخصصان پول بدهند و هیچ وقت یک سخنران حرفه ای نمی گوید <من می توانم در رابطه با ۱۰۰ موضوع مختلف صحبت کنم!>

۲- مهارت دوم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید دلسوز مخاطب باشد.

تمام سخنرانان حرفه ای و موفق با مخاطبان خود ارتباط دوستانه ای برقرار می کنند و عمیقا مخاطبان خود را دوست دارند. تحقیق در این زمینه می تواند وضعیت روحی مخاطبان را به شما نشان دهد، مثلا اینکه قبل از سخنرانی با چند تن از مخاطبان خود صحبت کنید.

۳- مهارت سوم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید بتواند بازار خاص خود را پیدا کند.

با توجه به موضوعی که انتخاب می کنید باید تحقیق کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و باید بگویم تا زمانی که شما این با مخاطب خود صحبت نکنید بازار را به خوبی درک نخواهید کرد… بنابراین پیدا کردن بازار خاص موضوع شما عموما کار دشواری است و نیاز به زمان و اقدام شما دارد تا بتوانید با مصاحبه و تحقیق بازار خود را پیدا کنید.

۴- مهارت چهارم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید بتواند موضوع مورد علاقه خود را به گونه ای که مناسب مخاطبان خاصی در بازار باشد سفارشی کند.

این مورد هم یکی از مهمترین مواردی است که سخنرانان معمولا به آن توجه نمی کنند اما با دقت به مسائل گروه مخاطبان و با مصاحبه با شرکت کنندگان قبلی و فعلی می توانید اطلاعات خوبی بدست آورید و به شناخت و درک افرادی که در مقابل شما هستند برسید.

۵- مهارت پنجم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید خالق ابزار بازاریابی باشد.

شما می توانید با ارائه کارت ویزیت، ارائه نمونه کارهای صوتی یا تصویری و ارائه مقالات رایگان خود را به خوبی معرفی کنید و از طرفی باید بگویم بدون ابزار بازاریابی ، تقریبا محال است که با شما قرار سخنرانی گذاشته شود.

۶- مهارت ششم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید فروشنده خوبی باشد.

باید یاد بگیرید که خود و محصولاتتان را به مشتریان و مراکز سخنرانان عرضه کنید و از ایده ها و پیشنهادات سخنرانان حرفه ای که می شناسید استفاده کنید.

درواقع اگر چیزی عرضه نشود، درآمدی در کار نخواهد بود.

۷- مهارت هفتم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید خدمات رسان باشد.

سعی کنید هر چیزی که ارائه می دهید خواسته ها، نیازها و مشکلات مخاطبانتان را برطرف سازد و کاری کنید که آنها به سهولت بتوانند به شما اعتماد کنند.

بازار بسیار رقابتی است و هزاران سخنران و مدرس وجود دارد و کار می کنند تا مشتریان شما را جذب کنند، اما پیروز واقعی کسی است که خدمات را آسان و لذت بخش ارائه کند.

۸- مهارت هشتم برای یک سخنرانی حرفه ای این است که سخنران باید یک پیشه ور (سریع، جدی، علاقمند و دوستانه ) باشد.

برای این منظور می بایست تمام تقاضاها را بسیار سریع، جدی، علاقمند و دوستانه و به طور پیوسته پیگیری کنید.

اگر مشتری نتواند به موقع با سخنران دسترسی پیدا کند، دلسرد میشود، بنابراین فاکتور زمان از بیشترین اهمیت برخوردار است.

۹- مهارت نهم برای یک سخنرانی حرفه این است که سخنران باید اصول سخنرانی را بی غل و غش و کاملا فصیح رعایت کند و یک سخنران بزرگ باشد.

این مورد را عموما سخنرانان سعی می کنند رعایت کنند و نیاز به تمرین مستمر دارد، تمرین، تمرین، تمرین… دائما سعی کنید روش ارائه گفتارتان را بهبود بخشید و مطلب و معلومات خود را گسترش دهید به شیوه ای بی غل و غش و فصیح سخنرانی کنید طوری صحبت کنید که انگار تماشاچی شما یک نفر است.

صدای خود را در حال سخنرانی ضبط کنید و با دقت گوش دهید و  همیشه با صدای بلند تمرین کنید…

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *